Sponsor Reklam
Ana Sayfa » , , » Anadol'u yeniden yollarda görebiliriz

Anadol'u yeniden yollarda görebiliriz

Yazar By: Genelsite 8 Kasım 2013 Cuma | 12:48:00

Sponsor Reklam

Yerli otomobil ne zaman üretilecek, yerli otomobilin adı markası ne olacak, anadol yeniden üretilecekmi,

Anadol'u yeniden yollarda görebiliriz


2010 yılından itibaren üzerinde çalışılan yerli otomobil ve teşvik paketi iyice belirginleşiyor.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bir süre önce yerli otomobil için Koç topluluğu ile görüşmüş taraflar tofaş için görüşmenin genel olarak iyi geçtiğini teşvik paketinin tamamlanmasıyla tamamı yerli otomobili tofaş üretim bandından indirebiliriz tarzında bir açıklama yapmışlardı. tamamı yerli otomobil deyince marka patenti koç topluluğunda olan türkiyenin yerli seri üretim aracı olan anadol markası akıllara gelmişti.

insanların aklına gelen ilk soru tamamı yerli otomobil acaba anadol mu olacak, araç sıfırdanmı dizayn edilecek, yenilenecekmi soruları geldi. sanayi bakanı Nihat Ergün bu konudaki açıklamalarına göre birçok yerli otomobilde markalaşma ile alakalı özel bir teşvik mekanizması üzerinde çalışmak gerektiğini belirterek, Anadol markası çok önemliydi mesela. Markalaşma özelliği taşıyan da bir isim Anadol. Hala da markalaşabilir. Ama özel sektör onların üzerinde ısrarla durmadı; yeni şeyleri tercih etti, yani mevcut markalara yarı,yarıya ortak olalım, burada üretimini yapalım, onlar da kazansın, biz de kazanalım; bu da bir alternatif" ifadelerini kullandı.

2 yorum :

  1. mehmet kazancı9 Kasım 2013 12:15

    Koç ürettiği fiat marka her araç için italyaya milyonlarca lisans ücreti ödedi. bunun yerine anadolu baştan yaratsaydı süper bir araç çıkardı ortaya beğenmediğmiz rusya lada 'yı hindistan tata 'yı halen üretiyor. anadol bu araçlardan 10 kat daha üstündür. bu arada ilk yerli otomobilimiz devrim de unutulmamalı yeniden üretilebilir

    YanıtlaSil
  2. Fehmi Altınok9 Kasım 2013 14:23

    3 senedir üzerinde çalışılıyor ortada ne yerli oto var ne ne yerli marka var senede 2-3 kez koç yeni marka çalışması yapıyor, etox ürettiği araba sanayi bakanlığından patent aldı gibi buna benzer haberler çıkar. sonuç tırt. yerli marka , yerli otomobilin seri üretimi türkiye şartlarında çokmu zor acaba işgücü dersen var kalifiye insan dersen var mühendislik ve designer dersen hepsi mevcut yerli araba için daha neyi bekliyoruz hala anlayamadım.

    YanıtlaSil

Sponsor Reklam

Genelsite.org Bizi Takip Edin