Sponsor Reklam
Ana Sayfa » , , , » Gezi park olayları sonrası sosyal medya yasaklanacakmı?

Gezi park olayları sonrası sosyal medya yasaklanacakmı?

Yazar By: Genelsite 19 Haziran 2013 Çarşamba | 15:53:00

Sponsor Reklam
Gezi parkı olaylarınında tetikleyicisi olarak görülen başta twitter ve facebook gibi sosyal medya paylaşım sitelerinin kapatılacağı konuşuluyor işte çok tartışılan konuyu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, iddialara açıklık getirdi.

sosyal medya yasaklanacakmı


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın  açıklaması:

suç işlenmişse bunun sokakta ya da sosyal medyada işlenmesi arasında fark yoktur

Popüler Sosyal paylaşım sitelirinin faaliyet göstermesine karşı çıkmak doğru birşey değildir. Ama ne gerçek hayaatta ne de sanal dümyada insanları mağdur edecek, suç işleyecek faaliyetleri yapma serbestisi olamaz.

Sokakta insan öldürürseniz, cezası varsa sosyal medyada insanları ölüme teşvik ettirirseniz, izni rızası olmadan insanların bilgilerine erişirseniz ve onu da kamuoyuna paylaşırsanız bunun sosyal medyadan yapılması onu masum göstermez. Suç her yerde suçtur. Cezası olmazsa kamu düzeni devam etmez. İşi sosyal medyaya yasak geliyor noktasına getirmek haksızlıktır. Böyle birşey yok. Sanal alemde suçları önlemek demokratik hukuk devleti olan her ülkenin yapması gereken şey. Yapılması istenen budur. İşi oraya buraya çekilmesine hacet yok. Özgürlüklere sonuna kadar evet ama başkalarının dünyasını karartmak asla olmaz.

2 yorum :

  1. twitter canavarı19 Haziran 2013 20:04

    1 milyon kullanıcının hangi birini yasaklabileceklerki twitteri komple yasaklasalarda youtube zamanındaki gibi millet bir yolunu bulur

    YanıtlaSil
  2. türk halkı herşeyin çaresini bulduğu gibi twitter ve facebookuna girmeninde çaresini bi şekilde bulur yetkililer interneti kesmediği sürece :)

    YanıtlaSil

Sponsor Reklam

Genelsite.org Bizi Takip Edin