Sponsor Reklam
Ana Sayfa » , , , , , , » 500 bin cep telefonu kullanıcısı için son 5 gün

500 bin cep telefonu kullanıcısı için son 5 gün

Yazar By: Genelsite 5 Kasım 2009 Perşembe | 19:40:00

Sponsor Reklam
Bilgi ve belgelerinde eksiklik bulunan GSM abonelerinin hatları kapatılacak.


Bilgi ve belgelerinde eksiklik ve yanlışlık bulunan GSM abonelerinin 10 Kasıma kadar ilgili işletmeciye başvurarak belgelerini tamamlamaları gerekiyor. Aksi halde sayısı 500 bini bulan hatların şebekeyle bağlantıları kesilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan (BTK) yapılan yazılı açıklamada, GSM mobil telefon hizmeti sunan işletmecilerdeki bilgi ve belgelerinde eksiklik ve yanlışlık bulunan abonelerin, 10 Kasıma kadar, kimliklerini ispatlayıcı belgelerle ilgili işletmeciye başvurarak bilgilerini güncellemeleri gerektiği ifade edildi.

Açıklamaya göre, güncellenmeyen hatların, yedi gün süresince gelen aramalara açık tutulmasının ardından haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilecek. Haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilen hatlar, bilgilerindeki eksikliklerin tamamlanmasının ardından yeniden haberleşmeye açılacak.

Bu arada kullanıcılar bir kereye mahsus olmak üzere, başkası adına kayıtlı olan ancak kendilerinin kullandığı hatları üzerlerine kaydettirmek için 10 Kasıma kadar, vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüğe tabi olmaksızın abonelik sözleşmesi yapabilecek. Hatların eski abonelerinin yapılan işleme, taahhütnamenin imzalandığı tarihten itibaren bir yıllık zaman aşımı süresi içinde itiraz hakları bulunuyor.

Kaynak: Hürriyet/Teknoloji

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsor Reklam

Genelsite.org Bizi Takip Edin